פרשת שבוע

פרשת שבוע

אוסף זה של הסברים ופירושים קצרים על ענייני תפילה וחגים נאמר לאורך שנת תשע”א ברדיו “רשת מורשת” בפינה אוצר התפילות. בפינה זו השתדלתי להביא בכל שבוע רעיון מתומצת ומשמעותי מעולם התפילה, אשר קשור גם לפרשת השבוע. רצוני היה לעורר בדבר תורה אלו דיון ועיון בענייני תפילה, כדי להעמיק את הבנת עולם התפילה העשיר והמגוון.
לאורך דורות רבים עם ישראל התפלל לחזות בשוב ה’ לציון ברחמים, ובדורנו אנו זוכים לראות בשיבת ה’, בקיבוץ גלויות מארבע כנפות הארץ ובבניין ירושלים במדינת ישראל. לכן התייחסתי באוצר התפילות לתורת ארץ ישראל ולחיבת הארץ.
אתגר מיוחד היה לצמצם ולתמצת רעיונות חשובים לפינה קצרה ברדיו, על פי דברי השתדלתי להציג לציבור שלמה המלך: “חָכְמוֹת בַּחוּץ תָּרֹנָּה בָּרְחֹבוֹת תִּתֵּן קוֹלָהּ” (משלי א’, כ).
הרחב פנים חדשות של תפילות ישראל. בחרתי בכל שבוע וחג לעסוק בנושאים מגוונים מעולם התפילה כדי לחשוף את השומעים לתפילות רבות ולפירושים שונים. נעשה מאמץ לעורר התבוננות ולגרום לחשיבה עצמאית של השומעים בעיוני תפילה בנושאים רבים בחיי היום-יום. מטבע הדברים ההסברים בעל פה בפינה אוצר התפילות הם קצרים ביותר, ללא רקע מעמיק ודיון בפרשנות ובספרות הענפה. להורדת המבוא כולו

תוכן הקורס

הרחב הכל
דילוג לתוכן